Witam Leszczy i Starych Wyjadaczy - i zapraszam do oglšdania galerii

Ponieważ Lubelszczyzna to moje ziemie rodzinne więc napiszę, gdzie ten piękny sport, jakim jest paralotniarstwo można uprawiać w promieniu 100 km od Lublina:

  •     Czworożek kierunek SW, deniwelacja 50 m - jadąc z Lublina na Przemyśl skręcamy we Frampolu w lewo i po około 10 km jest!!! ---- > mapka.
  •     Szperówka kierunek S i SW, deniwelacja 60 m - mijamy Czworożek i po 4 km jadąc główną drogą wjeżdżamy na strome wzniesienie - to właśnie Szperówka.
  •     Wieś Chłopków z deniwelacją 80 m kierunek wiatru: S z odchyłkami oraz N. W lini prostej 6 km na N od Czworożka(nie będę się rozwodził jak dojechać bo i tak nikt nie trafi).
  •     Janowiec, kierunki wiatru S, SW, SE deniwelacja 50 m. Skarpa nad Wisłą, na przeciwko Kazimierza Dolnego - zdjęcia znajdziesz w galeriach.
  •     Skarpa nad wsią Męćmierz (skarpa na przeciw Janowca po stronie Kazimierza Dolnego) kierunki N, NW deniwelacja 40 m i strasznie wali!! - latanie tam również na zdjęciach w galerii.
  •     Skarpa nad wsią Podgórz kireunek wiatru to W - SW z deniwelacją 80 m, te same pasmo co Męćmierz tylko 5 km na zachód, dawno z tamtąd nikt nie latał, zarośla i trudny start + pare drutów na dole - latanie dla wprawnych pilotów.
  •      Szkolna górka w Rąblowie - deniwelacja 30 m, kierunek N, jadąc z Kazimierza Dolengo do Nałęczowa skręcamy zgodnie z drogowskazem i po 5 km jesteśmy na miejscu. W zimie jest to stok narciarski z wyciągiem.


Oto skrzydła na którym latałem lub latam:

Paralotnia Advance Omega 4:

 

Paralotnia UP Gambic C:

gambit.JPG - 193024 Bytes

Paralotnia UP Targa 3:

Najnowsze skrzydło wy�cigowe UP Targa 3

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o lataniu, chcesz polatać na Lubelszczyźnie, to daj znać. Zapraszam z powrotem galerii.

Kontakt: 

Sławomir "Kiciuś" Żydek

xcpilot@poczta.onet.pl